26.12.2018

Засідання Ради регіонального розвитку Балтського району

   Сьогодні, під керівництвом голови райдержадміністрації Романа Кацмази відбулось перше засідання Ради регіонального розвитку Балтського району.

 

   В засіданні взяли участь заступник голови облдержадміністрації Сергій Колебошин, голова Балтської об’єднаної територіальної громади Сергій Мазур, голова Балтської районної ради Олексій Пантілєєв, голови депутатських комісій  Балтської районної та міських рад, голови виконкомів сільських рад, старости сіл ОТГ, керівники підприємств, установ, організацій, керівництво Громадської ради при Балтській РДА,  громадськість та представники ЗМІ.

 

   Перед початком зібрання до учасників наради звернувся  заступник голови ОДА Сергій Колебошин, який сказав, що Балтський район є позитивним прикладом тих реформ, особливо в частині децентралізації, які проводяться Президентом України Петром Порошенко та Урядом.

   Першим перед присутніми виступив очільник району Роман Кацмаза, який представив результати роботи, проведеної у 2016-2018 роках та окреслив бачення пріоритетних напрямків розвитку району на 2019-2021 роках.

Балтською районною державною адміністрацією проведено інвентаризацію земель, виготовляється технічна документація, будуть укладені договори оренди на 7 років з сільгоспвиробниками, що у наступному 2019 році збільшить надходження до бюджету на 5 млн. грн. Також в планах на наступні 2019-2020 рр. це збереження та відновлення лісів та лісопосадок в районі, ремонт та будівництво доріг, розвиток альтернативної енергетики (в Балтському районі на сьогоднішній день вже тривають роботи по реалізації 7 проектів сонячної енергії та 1 проект вітрової енергетики).

Продовжена буде і реформа з децентралізації влади, яка розпочалась на початку каденції Президента Петра Порошенка і вже дає свої плоди. В січні 2019 року будуть проведені збори жителів усіх громад району і люди мають самі вирішити подальший напрямок розвитку населених пунктів, де вони проживають - підкреслив голова райдержадміністрації Роман Кацмаза.

 

   Про переваги децентралізації йшлося і у виступі Балтського міського голови Сергія Мазура. Він поділився тими здобутками які вже має Балтська об'єднана територіальна громада і в розвитку економіки, надходжень до бюджету, культурному, спортивному житті, житлово-комунальній сфері та інших напрямках. А також окреслив плани на наступні 2019-2020 роки.

   Голова Балтської районної ради Олексій Пантілєєв проінформував присутніх про реалізацію на території району такої важливої реформи Президента України П.О. Порошенка, як реформи медицини. Було озвучено вже ті кроки, які проведені в госпітальному окрузі №6 Одеської обл.., центром якого є Балтська ЦРЛ, озвучено домовленості та реальні кроки, які вже зроблено в цій галузі та своїм баченням подальших дій.

 

   Поділились своїми планами на майбутнє й інші присутні у залі керівники установ та підприємств. Серед яких представник середнього бізнесу, керівник ПП «Оптікон» Олександр Пурчел. Він говорив про перспективи розвитку свого підприємства на наступні роки, участь його компанії в розвитку альтернативної енергетики на території району, залучення інвестицій та інше.

   А заступник директора Балтського педагогічного коледжу Олександра Лугова виступила з питання розвитку програми Нової Української школи, підготовку кадрів для НУШ та тими проблемами і вже наявними здобутками, які має їх навчальний заклад з цього напрямку.