18.10.2018

Пенсія по інвалідності учасникам Революції Гідності.

Пенсія по інвалідності особам, яким встановлено інвалідність, призначається за наявності відповідного страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією. Документальним підтвердженням  права на отримання пенсії по інвалідності є виписка з акту огляду медико-соціальної експертної комісії із зазначенням причини інвалідності.

Пенсія по інвалідності призначається у розмірі:

  • 100% від нарахованої пенсії за віком особам з інвалідністю 1 групи;

  • 90%  від нарахованої пенсії за віком особам з інвалідністю 21 групи;

  • 50% від нарахованої пенсії за віком особам з інвалідністю 3 групи    та признається на весь термін встановлення інвалідності.

Особам, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича, та які звернулись за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року, встановлюється статус особи з інвалідністю внаслідок війни.  Документальним підтвердженням  є посвідчення «інвалід війни». Таким особам пенсія по інвалідності призначається незалежно від наявності страхового стажу та в залежності від групи інвалідності встановлюється підвищення:

- інвалідам внаслідок війни 1 групи – 50% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність;  

- інвалідам внаслідок війни 2 групи – 40% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність; 

- інвалідам внаслідок війни 3 групи – 30% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність; 

Крім цього особам з інвалідністю внаслідок війни до пенсії встановлюється незалежно від розміру пенсії:

  • цільова грошова допомога на прожиття інвалідам внаслідок війни 1 групи 70 грн;

  • цільова грошова допомога на прожиття інвалідам внаслідок війни 2 та 3 групи 50 грн;

та державна соціальна допомога на догляд  особам з інвалідністю внаслідок війни відповідно до ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», віднесених до підгрупи А1,-  30% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність; 

із числа інших осіб  з інвалідністю внаслідок війни - 15% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Якщо розмір пенсії з урахуванням всіх вищеназваних доплат та інших доплат, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною, не досягає:

1 група -285%   прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність;

2 група -255%   прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність;

3 група -225%   прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, то до пенсії виплачується щомісячна державна адресна допомога в сумі, якої не вистачає до зазначених розмірів.

Пенсія за особливі заслуги перед Україною для учасників

Революції Гідності

Особам з числа учасників Революції Гідності, нагородженими державними нагородами колишнього Союзу РСР, Української РСР та України, передбаченими ст.. 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», встановлюється пенсія за особливі заслуги перед Україною.

Зокрема, Героям України, особам, нагородженим орденом Небесної Сотні, пенсія за особливі заслуги перед Україною встановлюється у розмірі 40%   прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Непрацездатним членам сім’ї померлих (загиблих) учасників Революції Гідності, які мали право на пенсію за особливі заслуги перед Україною, встановлюється надбавка до пенсії в таких розмірах: за наявності одного непрацездатного члена сім’ї – 70%, двох і більше – 90% надбавки до пенсії померлого годувальника або надбавки до пенсії, що могла бути йому встановлена.

Підтвердженням наявності особливих заслуг в учасника Революції Гідності є документи про нагороду.