14.06.2017

Перехідні лікарняні у звітності з ЄСВ

Балтське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області інформує що, ДФС України у листі від 02.02.2017 р. № 1925/ 6/99-99-13-02-01-15 розглядає особливості нарахування ЄСВ у звітності в місяці хвороби працівника.

Якщо працівник частину місяця перебував на лікарняному, а сума нарахованого доходу (зарплата за відпрацьований час та лікарняні) менше розміру мінімальної заробітної плати (3200 грн.), то ЄСВ нараховується виходячи з мінімальної зарплати. При цьому ЄСВ у місяці початку лікарняного нараховується за фактично відпрацьований час, оскільки загальна сума доходу ще не відома (сума лікарняних буде визначена після надання листка непрацездатності).

Якщо після надання листка непрацездатності після розподілу лікарняних (суми допомоги відносяться до того місяця, за який вони нараховані) загальний доход за місяць складає менше 3200 грн., питання необхідності донарахування сум ЄСВ має розглядатися одночасно з нарахуванням сум допомоги з тимчасової втрати працездатності.

Таке донарахування необхідно відобразити в додатку 4 звіту з ЄСВ за місяць, в якому проведено нарахування лікарняних. Так, в таблиці 6 передбачений реквізит 10, в якому вказується код типу нарахувань "13" (сума різниці між 3200 грн. і фактично нарахованою зарплатою за звітний місяць). Код "13" застосовується для сум різниці між розміром мінімальної заробітної плати і фактично нарахованої заробітної платою, які нараховані в поточному звітному місяці, в тому числі і за попередні.

Сума різниці між розміром 3200 грн. і фактично нарахованою зарплатою у разі перехідних лікарняних відображається в реквізиті "19" окремим рядком, код категорії застрахованої особи - "29", код типу нарахувань - "13".

У разі перехідних лікарняних тип нарахувань "2" не застосовується, оскільки нарахування за фактично відпрацьований час, коли загальна сума доходу ще не відома (сума лікарняних буде визначена після надання листка непрацездатності), не можна розцінювати як несвоєчасне нарахування додаткової бази ЄСВ.

Наприклад:

У лютому місяці працівник відпрацював 3 дні і пішов на лікарняний та до кінця місяця листок непрацездатності не подав, тому у Табл.6 Додатку 4 вказуємо тільки фактичну заробітну плату за фактично відпрацьований час без донарахування до мінімальної зарплати та відображуємо -

 А після пред’яви лиска непрацездатності у березні місяці, проводимо розрахунок лікарняних з розподілом по місяцях та відповідним розрахунком заробітної плати за березень місяць а також відповідним розрахунком доплати до мінімальної заробітної плати і за лютий і за березень місяці –