29.11.2017

Недопущення виникнення нового спалаху африканської чуми свиней на території Балтського району

   

   Саме таким було головне питання, яке розглядалось 28 листопада 2017 року на спільному засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Балтській райдержадміністрації  та Балтській міській раді.

   Як повідомив в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у Балтському районі Володимир Глухов епізоотична ситуація з африканської чуми свиней в Одеській області в цілому та Балтському районі зокрема, залишається складною. В області за останні декілька років зафіксовано 33 випадки цієї хвороби, з яких 8 - в поточному році.

   Як ми знаємо, не оминуло це лихо і Балтський район. Африканська чума свиней фіксувалась в селах Шляхове, Мирони, Білино та урочищі «Сербіно» ГО ВМТ «Південь»  Кармалюківського мисливського лісового господарства.

   Ця ситуація викликає деяке хвилювання та тривогу у населення, що в свою чергу вже призвело зменшення поголів’я свиней в господарствах та приватному секторі.

   На думку фахівців, основними причинами поширення захворювання є недотримання ветеринарно-санітарних вимог при утримані свиней в господарствах усіх форм власності, згодовування харчових відходів свинопоголів’ю, а додаткову загрозу створює фактор перевезення тварин та м’яса з інших районів та областей фізичними особами підприємцями не спеціалізованим автотранспортним.

   Сільським головам та старостам сіл Балтської ОТГ, які також були присутніми на засідання комісії, було вк

азано на всі ці фактори та рекомендовано додатково провести роз’яснювальну роботу з жителями сіл.

   Також за підсумками засідання комісії було прийнято ряд рішень.

 

   З протоколом та прийнятими рішеннями комісії можна ознайомитись за посиланням ПРОТОКОЛ №09