01.11.2017

Інформація про роботу за 10 місяців

За десять місяців 2017року спеціалістами управління Держпродспоживслужби в Балтському районі здійснено два планових та вісім позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, складені відповідні акти.

На виконання наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Одеські й області від 01.08.2017 року №363 «Про заходи щодо забезпечення належного санітарного стану навчальних закладів при підготовіці до роботи в новому 2017-2018 році» в Балтському районі проведено обстеження 47 навчально- виховних закладів.

 В ході перевірок надано рекомендації щодо виявлених недоліків по підготовці до навчалного року, які  усунено в установлений термін.  

У сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів проведено сумісно з спеціалістами міської ради та райдержадміністрації (дотримання операторами ринку харчових продуктів Балтського району вимог законодівства щодо безпечності та якості харчових продуктів. Виконання наказу Головного управління ДПСС в Одеській областівід 20.06.2017 року №239 «Про заходи державного нагляду», розпорядження Балтської РДА від 21.07.2017 року №316/А-2017 «Про утворення робочої групи щодо недопущення стихійної торгівлі та контролю за реалізацією харчових продуктів в торгівельній мережі Балтського району) 159 обстежень операторів ринку харчових продуктів.  

                   Встановлено основні порушення правил :

-          відсутність державної реєстрації операторів ринку управлінням Держпродспоживслужби в Балтському районі ( Єдиний державний реєстр операторів ринку)

-          порушення строків проходження обов’язкових медичних оглядів працівниками

-          торгівля харчовими продуктами без якісних посвідчень та супровідних документів

-          недотримання умов та термінів зберігання та реалізації харчових продуктів (невитримується товарне сусідство, відсутній контроль температурного режиму холодильних установок, незадовільний санітарний стан приміщень, відсутність спецодягу працівників)

-          відсутність достатньої кількості дезінфікуючих та миючих засобів 

З метою забезпечення безпечності харчових продуктів та захисту здоров’я людей, кожного оператора ринку попереджено про необхідність вжити всіх необхідних заходів для усунення виявлених  невідповідностей і недопущення їх в майбутньому.

Робота по обстеженню операторів ринку харчових продуктів на теперішній час продовжується.

Сумісно з спеціалістами районної лікарні та лабораторії ветеринарної медицини проведено двадцять сім епізоотичних обстежень території  мисливських угідь Кармалюківського мисливського господарства  громадської організації «Військово-мисливського товариства  «Південь»,  підприємства об’єднання громадян «мисливсько-рибальське підприємство Балтської   районної організації  УТМР», ДП «Балтське лісове господарство»,  особистих сільських господарств (по утриманню тварин)  та прилеглих територій на предмет запобігання розповсюдження інфекційних заразних хвороб тварин та птиці, проведені відповідні дослідження.

Щеплено тварин проти сибірки (ВРХ, ДРХ,коні) 4989голів, свиней проти класичної чуми 2400, щеплено плотоядних домашніх тварин 7900, птиці проти Ньюкаслської хвороби 132 тис. голів.

Проведено дослідженя ВРХ на туберкульоз 5100, лейкоз 5261, бруцельоз ВРХ та ДРХ 3500, сибірку ВРХ 2 голови, свиней на африканську чуму свиней 16 в т.ч. дикої фауни 4.

Оброблено проти гельмінтозів тварин та птиці 4138 голів.
Проведено дезінфекцію більше 110 об’єктів.

       Ідентифіковано та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі тварин з початку року ВРХ,  ДРХ та свиней – 2230 голів.

         Згідно статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності харчових продуктів», наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016 №39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам»   проводиться державна реєстрації потужностей операторів ринку району. Зареєстровано  всього 251суб’єкт господарювання.

Проведено сім  засідань  ДНПК (при Балтській райдержадміністрації) спрямованих на недопущення занесення, розповсюдження збудника африканської чуми свиней, сказу, захворювань тварин та птиці на території району.

Опубліковано в газеті «Народна трибуна» статті:«Африканська чума свиней», «Сказ», «Гострі кишкові інфекції: чим загрожують», «Пам’ятка для населення щодо профілактикиботулізму», «Памятка щодо профілактики лептоспірозу», «Особливо небезпечна інфекція» (холера), «Обережно гриби», «Щодо державноъ реэстрації потужностей операторів ринку», а також здійснено чотири ефірних виступи на місцевому телеканалі «Балінформкомпанія» з вище вказаних питань начальником управління Держпродсожислужби в Балтському районі В.В.Глуховим.