29.11.2017

Протокол № 09 спільного засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісій при Балтській міській раді та при Балтській райдержадміністрації

Протокол № 09

 

спільного засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісій

при Балтській   міській раді та при   Балтській райдержадміністрації

від 28.11.2017 р

Головуючі:                                                                                                                             

 Голова комісії   при міській раді

 

Голова комісії 

 при  Балтській  РДА                                      

 

Присутні:

 Члени Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Балтській міській раді та при РДА

 

 

 

                     Ф.О.Молодець

 

 

                      Р.В.Кацмаза

 

 

 

                              ( за  окремим списком)

 

 

 Запрошені:

                                                               

 Керівники свиногосподарств району                              ( за  окремим списком)

 

 Начальники                                                                         ( за  окремим списком)            

 лісового та мисливського                                    

 господарства   

 

 голови  сільських рад - 8 чол.                                           ( за  окремим списком)            

 старости сіл                 -16 чол.

 

 

ПИТАННЯ ДЛЯ РОЗГЛЯДУ НА ЗАСІДАННІ     ДНПК:

 

I. «Щодо організації заходів з недопущення виникнення африканської чуми свиней на території   Балтського району»

 

                                                                     СЛУХАЛИ:

 

                                       (Глухова В.В., Кацмазу Р.В. Молодця Ф.О.)

 

Заступник   Голови комісії, в.о. начальника  управління  Держпродспоживслужби в Балтському  районі  Глухов Володимир Васильович,  оголосив план роботи та  розгляд питань порядку денного. Проінформував присутніх про епізоотичну ситуацію з африканської чуми свиней в Україні.

Епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней (далі АЧС) в Україні залишається складною. З 2012 року зареєстровано понад 279 випадків АЧС (231 - домашні, 42 – дикі та 6 інфіковані об’єкти), в т.ч. з 2012-2017рр захворювань  в Одеський області  зареєстровано 33 випадки. 

Епізоотична ситуація з африканської чуми свиней на території Одеської області загострилася. За 2017рік  зареєстровано 8 випадків Саратський (4), Захарівський (1), Балтський (1), Біляївський (1) та Болградський (1) райони. У жовтні поточного року, а з початку року восьмий. 

25.10.2017 року  зареєстровано восьмий осередок захворювання на АЧС (Одеська область, Болградський район, с. Криничне)  загинуло дві голови свиней в приватному секторі.  За оперативною інформацією в с. Криничне Болградського району утримується 270 гол. свиней.

 

Дані ситуації  потребують постійної уваги та контролю не лише ветеринарної служби, а й інших служб і відомств, в першу чергу суб’єктів господарювання всіх форм власності, які займаються розведенням тварин (свиней).

В даний час в районі поголів’я свиней складає 5979 тис. голів, яке постійно зменшується, з них в 3 господарствах -1379 голів і в приватному секторі - 4600 голів свиней. З метою профілактики класичної чуми свиней було щеплено - 3300 голів.

Беручи до уваги складність епізоотичної ситуації, з урахуванням географічного розташування району, враховуючи що людський фактор є одним із основних у поширенні цього захворювання, перевезення тварин та м’яса з  інших районів та областей  фізичними особами підприємцями не спеціалізованим автотранспортом,  створює додаткову загрозу занесення на територію району збудника африканської чуми свиней .

    З урахуванням доведеної інформації, а також на виконання попередніх вимог рішень ДНПК при Балтській районній державній адміністрації та міської ради, з метою недопущення занесення на територію району африканської чуми свиней  Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при райдержадміністрації

 

  ВИРІШИЛА:

 

 

  1.      Забезпечити безумовне виконання вимог попередніх протокольних рішень   

     ДНПК всіх рівнів.                                                                          

 ОТГ,сільські ради,

Керівники свиногосподарств  господарств,

Держпродспоживслужба  та ветеринарна  служби  району,

Балтський   ВП   ГУНП в Одеській області,

Районна спілка мисливців та рибалок

Термін – постійно

 

2.     ОТГ та сільським радам:

2.1   вжити заходів з метою недопущення захоронення загиблих тварин у  невстановлених місцях. Забезпечити контроль за діючими худобомогильниками

Термін – постійно


2.2.                 провести 100% облік (реєстрацію) поголів’я свиней, яке утримується в особистих господарствах та надавати довідки для переміщення тварин;(довідка власнику про наявність в дворі поголів’я свиней)

Термін - терміново, постійно

 

2.3.                 ввезення,    вивезення, перегрупування та переміщення свинопоголів'я на підконтрольних територіях  проводити  під  держветінспекторським контролем;      

Термін – постійно

 3.        Підтримувати незнижувальний запас дезінфікуючих речовин противірусної дії, а  саме: розчин формаліну з умістом 1,5% формальдегіду, 1,5% розчин параформу , приготований на 0,5% розчині їдкого натру, 3% розчин парасоди або фоспару, 5% розчин хлораміну, сухе хлорне вапно з умістом не менше 25% активного  хлору, розчини хлорного вапна з умістом 4% активного хлору, 3% (гарячий) розчин їдкого натру, хлорантоїн у вигляді 2% водного розчину, експозиція 3 години, біоклін 1,5% розчин, експозиція 1 година, зоостерил з умістом 0,5% надоцтової кислоти,  кристал 900, кристал 1000, інші засоби, які ефективно       знезаражують збудник АЧС.

ОТГ,сільські ради

Керівники (власники) господарств

Балтська  районна державна лікарня ветеринарної медицини

Термін - терміново, постійно 

 

 4. Керівникам (власникам) свиногосподарств (ферм) всіх форм власності забезпечити дотримання «закритого» режиму роботи відповідно до діючих ветеринарно-санітарних вимог:

4.1 забезпечити повну огорожу господарства  й  унеможливити доступ на територію ферми  будь-яких свійських чи диких тварин, включаючи птахів.

Термін - терміново, постійно

 

4.2. встановити та обладнати  санпропускники з душовими та роздягальнями. Крім цього, в ветсанпропускнику передбачити приміщення для знезараження спецодягу та спецвзуття (пароформалінову камеру ).

 

Термін - терміново, постійно

4.3. в’їзд транспорту – через постійно діючий дезінфекційний бар'єр. Заборонити в’їзд транспортних засобів, не пов’язаних з обслуговуванням господарства.

Термін - постійно

4.4. завантаження тварин проводити з рамп, розміщених на лінії демаркації господарства, без в’їзду транспорту на територію.

Термін - постійно

 

4.5. забезпечити увесь обслуговуючий персонал спецодягом та спецвзуттям із  розрахунку  три комплекти на працівника.

Термін - терміново, постійно 

4.6. прання та дезінфекція спецодягу повинні бути організовані централізовано і повністю виключати можливість того, щоб працівники ферми робили це самостійно в домашніх умовах

Термін - терміново, постійно

4.7. заборонити робітникам ферми утримувати свиней в особистих  домогосподарствах і забезпечити мотивацію та механізм реального виконання цього правила

Термін - терміново, постійно

4.8. згодовувати свиням лише термічно оброблений корм. Виключити потрапляння на ферму і згодовування помиїв, харчових відходів і інших потенційно небезпечних джерел вірусу

Термін - терміново, постійно

4.9. забезпечити вакцинопрофілактику всього поголів'я свиней відповідно планів протиепізоотичних заходів

Термін - терміново, постійно

 

5. Посилити  контроль  за обігом, у т.ч. переміщенням живих свиней та продукції з них на території району, місцями торгівлі ( у т.ч. стихійної). Вжити заходів щодо  недопущення здійснення торгівлі у невстановлених місцях.

 

Піщанська с/р            

Балтський   ВП ГУНП в Одеській області,

 Балтська райдержадміністрація ,ОТГ

Термін – постійно 

  6. Заборонити ввезення свиней до Балтського  району  без супровідних ветеринарних документів.

 

Балтський    ВП  ГУНП в Одеській області,

Термін - до стабілізації епізоотичної ситуації та особливого розпорядження

 

  7. Забезпечити проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення та власників тварин про небезпеку АЧС та необхідність своєчасної ідентифікації свинопоголів’я з дотриманням вимог Закону України « Про ідентифікацію та реєстрацію тварин»

ДНПК при  ОТГ та Балтській РДА

Держпродспоживслужба району, Балтська РДЛВМ 

Термін – постійно 

 

 8. Проводити видачу ветеринарних документів на переміщення тварин за наявності    довідки  від сільських рад, крім м. Балта.

         Держпродспоживслужба району, Балтська РДЛВМ 

Термін – постійно 

  9. Вжити додаткові заходи біобезпеки господарюючими суб'єктами з розведення, утримання свиней та переробки сировини тваринного походження всіх форм власності з дотриманням  Правил  перевезень  вантажів
автомобільним транспортом в Україні 
ДНПК при  ОТГ та Балтській РДА

Суб 'єкти господарювання з розведення, утримання свиней

 всіх форм власності. 

Термін - терміново, постійно 

  10. Під час проведення відстрілу, у т.ч. депопуляції диких кабанів забезпечити разом    із спеціалістами ветеринарної служби району відбір зразків біоматеріалу для лабораторного дослідження на АЧС

Районна спілка мисливців та рибалок

Термін –  негайно, постійно протягом сезону полювання