12.12.2018

Робота спеціалістів управління відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби в Балтському районі

Відповідно до вимог Законів України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про державний   контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»»,  «Про ветеринарну медицину», Постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 р. № 1104 «Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», керуючись Положенням про Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області, затвердженого наказом Держпродспоживслужби України від 14.09.2017 р. № 854 та на підставі «Плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області на 2018 рік», затвердженого наказом Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області від 30.11.2017 р. № 634

проведено 38 заходів державного нагляду (контролю) щодо додержання операторами ринку, суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та  ветеринарної медицини, в тому числі 13 планових,  25 позапланових.

В ході перевірок (складено відповідні акти) за результатами виявлених  порушень операторами ринку законодавства  гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами  надано 17  приписів,  припинено виробництво та обіг харчових продуктів у двох операторів ринку.

Суб'єктам господарювання у сфері ветеринарної  медицини за порушення ветеринарно-санітарних вимог при  утриманні  тварин надано  припис.

Встановлено термін на розробку планів та провенення заходів щодо усунення порушень відповідно припису приведення потужностей у відповідність  до вимог чинного законодавства.

Згідно статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності харчових продуктів», наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016 №39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам»   зареєстровано в поточному році  53 потужності операторів ринку району. З початку  проведення реєстрації зареєстровано в державному реєстрі  всього 322 суб’єкта господарювання харчових продуктів.

            Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Балтського районного управління  Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області в своїй роботі керується  Законами України«Про забезпечення санітарного і епідемічного благополуччя населення»  № 4004-Х11 від 24.02.94 р. , «Про захист населення від інфекційних хвороб»   № 1645 – III від 06.04.2000р., наказами  та інструктивними  методичними  документами  МОЗ України; наказами  та розпорядженнями  Головного  Управління Держпродспоживслжби  в  Одеській  області; державними  санітарними  правилами  та  нормами, ДБН, ДСТУ та іншими правовими  документами  санітарного законодавства.

   За поточний період 2018 року спалахів інфекційних захворювань на території Балтського району не було зареєстровано.

   Інфекційну захворюваність в районі можна охарактеризувати як спорадичну (поодинокі випадки інфекційних захворювань).

    За звітний період були проведені такі заходи державного нагляду:

-        планові: 1

-        позапланові: 16

-        комплексні: 62

         З метою підвищення санітарної освіти населення району, використовуються усі доступні форми санітарно-освітньої роботи. За звітний період проведена санітарно-освітня робота у слідуючому обсязі:

-          публікації в газеті: 9

-          бесіди: 300

-          санбюлетені: 280

-          лекції: 80

Спеціалістами управління сумісно з спеціалістами районної лікарні ветеринарної медицини проведено епізоотичні обстеженя території  мисливських угідь Кармалюківського мисливського господарства  громадської організації «Військово-мисливського товариства  «Південь»,  підприємства об’єднання громадян «мисливсько-рибальське підприємство Балтської   районної організації  УТМР», ДП «Балтське лісове господарство»,  9335 особистих селянських господарств (по утриманню тварин)  та прилеглих територій на предмет запобігання розповсюдження інфекційних заразних хвороб тварин та птиці, проводиться постійний щоденний моніторінг фізіологічного стану тварин у господарствах всіх форм власності,  проводиться роз’яснювальна робота серед населення.

В зв’язку з реорганізацією управління Держпродспоживслужби в Балтському районі шляхом приєднання до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, відповідно наказу Державної служби України з питань безпечності  харчових продуктів та захисту споживачів від 27 квітня 2018 року №363 «Про зміну назви Балтської районної державної лабораторії ветеринарної медицини» створена Балтська міжрайонна державна лабораторія Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.           В зону обслуговування входять Балтський,  Ананьївський, Кодимський, Любашівський, Окнянський, Подільський та Савранський райони.

Проведено дослідженя лейкоз, бруцельоз ВРХ 4000, 1680 проб сироваток крові на хворобу Ньюкасла, 525 паразитарних тварин. Виявлено збудники діктіокаульозу, фасциольозу ВРХ, аскаридозу свиней, параскаридозу коней, цистодозів собак, вароатозу бджіл. В поточному році здійснено 299 мікологічних досліджень зернофуражу, концентрованих, грубих та соковитих кормів

Направлено 100 проб до Одеської регіональної лабораторії для моніторінгових досліджень (грип птиці та ін.)    

 На сьогоднішній день Балтська міжрайонна державна лабораторія Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачівпроводить підготовку до акредитації лабораторії в НААУ (ДСТУ ISO 17025:2017).

Спеціалістами райдержлікарні ветеринарної медицини проведено вакцинацію тварин  проти сибірки (ВРХ, ДРХ, коні) 5150 голів, свиней проти класичної чуми 4300 , щеплено плотоядних домашніх тварин проти сказу 7145, птиці проти Ньюкаслської хвороби  100,3 тис. голів., досліджено ВРХ на туберкульоз 4000гол.

Зареєстровано один неблагополучний пункт по сказу в с.Оленівка Балтського району.

Згідно експертизи ВЦ Одеської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів  № 000787 п/м18 від 27.11.2018 р., виділено вірус сказу у собаки (4 роки). На територію с.Оленівка та прилеглої території гр.Димовської М.О.  рішенням районної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії за № 4 від 28.11.2018р. накладено карантинні обмеження з проведенням  профілактичних  заходів  щодо  боротьби зі  сказом  тварин.

    Проведено чотири  засідання  ДНПК (при Балтській райдержадміністрації) спрямованих на недопущення занесення, розповсюдження збудника африканської чуми свиней, сибірки, сказу, захворювань тварин та птиці на території району.

  Проведено дезінфекцію 246 об’єктів ( загальною площею більше 16 тис. м2 ) та відібрано 675 зразків змивів для проведення досліджень якості проведеної дезінфекції в Балтській МДЛ ДСУ.

       Ідентифіковано та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі тварин з початку року ВРХ,  ДРХ та свиней – 3942 гол.