27.08.2018

Пенсійний фонд надає інформацію безробітним

    22 серпня  2018 року, в Балтській районній філії ООЦЗ відбулася зустріч безробітних з начальником Балтського відділу обслуговування громадян Балтського об’єднаного управління Пенсійного  Фонду  в Одеській області  Яснюк Ольгою Іванівною.

      Ольга Іванівна  ознайомила присутніх з Законом України про « Загальнообовязкове державне пенсійне страхування». Розповіла про  страховий  стаж  ( сплата внесків, робота на умовах повного  та неповного робочого часу, доплата до мінімального страхового внеску),  легалізацію заробітної плати, наслідки виплати зарплати в конвертах.

     Повідомила про існування веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, запропонувала учасникам семінару зареєструватися та отримувати інформацію із своєї  картки застрахованої особи про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески. Також безробітних ознайомили з можливістю отримання інформаційних СМС- повідомлень від Пенсійного фонду України щомісячно про їх страховий стаж. Для цього всі бажаючі заповнили згоду на обробку персональних даних. Ця послуга зацікавила присутніх. Тепер у них є можливість ретельно контролювати відрахування з заробітної плати.

 Ольга Іванівна пояснила які записи повинні бути в трудових книжках ,які саме печатки., також  ознайомила з вимогами щодо визначення права для виходу на пенсію за віком та про  перелік необхідних документів для надання до  центру об’єднаного управління для призначення пенсії.

     Наприкінці зустрічі  надійшло чимало запитань від присутніх, на які вони отримали вичерпні та кваліфіковані роз’яснення.