11.12.2017

Людина - не товар

      Нині у світі понад 21 мільйон людей є жертвами примусової праці. З метою консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні 6 грудня в Балтському районному центрі зайнятості відбувся семінар « Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці» присвячений Всеукраїнській акції "16 днів проти насильства.

  За участю інспектора праці Лисої Тетяни Володимирівни,  яка ознайомила безробітних з «Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод» довела до відома  що:

- кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується;

- нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню;

- нікого не можна тримати в рабстві або в підневільному стані;

-ніхто не може бути присилуваний виконувати примусову чи обов'язкову працю.

  Доповнила виступ  представник поліції Буберенко Людмила Іванівна, яка розповіла про прояви рабства та торгівлю людьми .Зазначила, що в Україні збільшується кількість людей, яких проти їхньої волі змушують займатися фізичною працею. Наголосила як потрібне себе поводити, куди потрібно звертатися якщо ви потрапили у рабство.

      Для підвищення обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми та ризиків нелегального працевлаштування, в тому числі, за кордоном виконуючий обов’язки начальника Балтського бюро правової допомоги  Москаленко Руслан Аркадієвич презентував відеоролик  спрямований на роз’яснення та запобігання згаданих негативних явищ.  Ознайомив присутніх з поняттям «торгівля людьми», розповів про форми та методи  вербування, експлуатації людини, небезпечні стереотипи та реалії, з якими стикаються трудові мігранти за кордоном.

   Безробітні отримали масу інформації яка принесе користь у подальшому житті. Присутні спілкувались та обмінювались знаннями з даної теми.