29.01.2018

Що потрібно знати коли плануєш працювати за кордоном

У Балтському районному центрі зайнятості 25 січня 2018 року відбувся семінар для безробітних на тему "Запобігання  нелегальній трудовій міграції, торгівлі  людьми, експлуатації дитячої праці"в якому взяв участь представник Балтського бюро правової допомоги Москаленко Руслан Аркадієвич.

На семінарі розглядалися питання про:

-  легальне працевлаштування за кордоном;

- як захистити себе від шахраїв при працевлаштуванні на роботу за кордоном.

Руслан Аркадієвич розповів про те, що  трудова міграція — це цілком природне явище, яке існує в усьому світі. Аби не потрапити в халепу, слід звертатися тільки до ліцензованих компаній, завжди укладати договори на пошук роботи та оплачувати послуги безготівково або вимагати прибутковий документ.

Це важливо ще й тому, що ще на початковому етапі трудові мігранти нерідко мають справу з сумнівними посередниками на ринку праці, яких майже не цікавить, у які умови потрапляє людина. І тому щоб застерегти громадян  проводиться  активна інформаційно-роз’яснювальна робота. Громадяни , на жаль, не завжди мають необхідний рівень знань у сфері своїх трудових прав, коли планують виїзд за кордон.

Також Руслан Аркадієвич розповів про організації в які можна звернутися коли порушуються  права людей. Багато наводив прикладів про неприємні ситуації які склалися у громадян які планували легкого заробітку за кордоном.

 Безробітні задавали багато запитань про роботу за кордоном. Руслан Аркадієвич  поділився багатьма корисними порадами, та роз’яснив права  та обов’язки громадян які планують влаштуватися на роботу.