17.07.2017

Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці в Балтському районі

10 липня 2017 року, з ініціативи та в приміщенні Балтського районного центру зайнятості, відбувся семінар на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці», за участю виконуючого обов’язки начальника  відділу «Балтського бюро правової допомоги».

Під час проведення заходу, провідний фахівець  з питань зайнятості населення відділу надання соціальних послуг Хміль Оксана, зазначила, якщо присутні планують працювати за кордоном, вони повинні знати, яка саме робота їм потрібна, бо дехто шукає постійну роботу з метою емігрувати до іншої країни, інші віддають перевагу сезонній чи тимчасовій роботі. Який з цих варіантів не був би обраним, а важливим елементом є те, щоб обрана робота була легальною. Нелегальна робота за кордоном посприяє тому, що заробітна плата нелегального працівника буде набагато меншою, ніж у легальних працівників; не буде страхування від нещасного випадку на роботі; можливо нелегальним працівникам буде відмовлено у вихідних, в праві на відпочинок, нормальних умовах роботи і проживання; нелегальний робітник не зможе захистити свої права, якщо роботодавець порушуватиме їх.

Руслан Москаленко, наголосив, що погодившись на нелегальну роботу, можна стати жертвою торгівлі людьми або трудової експлуатації. Не вірте, якщо вам обіцяють швидке й безпроблемне працевлаштування за кордоном, будьте готові і свідомі того, що процес легального працевлаштування може зайняти багато часу та ваших зусиль. Адже для того щоб легально працювати за кордоном, потрібно дотримуватись всіх визначених законом процедур. Пам’ятайте, що трудове законодавство іншої країни захищає насамперед тільки своїх громадян.

Якщо ви все ж потрапили в скрутну ситуацію за кордоном, то завжди можете звернутися за допомогою до різноманітних організацій, таких як: посольства або консульські установи України за кордоном, державних та неурядових організацій, органів місцевого правосуддя, організацій української діаспори, інших громадських організацій (наприклад релігійних).