Семінар на тему: «Про запобігання та протидію домашньому насильству»

   22 лютого 2018 року за ініціативи головного спеціаліста, який в.о. начальника відділу Балтського бюро правової допомоги Руслана Москаленка в Балтському районному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Про запобігання та протидію домашньому насильству». На заході були присутні головний спеціаліст Балтського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ в Одеській області Оксана Пінул, старший державний виконавець Балтського районного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ в Одеській області Марина Ткачук, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Тетяна Власюк та 17 жителів міста Балти та району, які втратили роботу та перебувають на обліку в РЦЗ, як безробітні.
   Руслан Москаленко ознайомив присутніх з впровадженням Міністерства юстиції України у співпраці з системою безоплатної вторинної правової допомоги загальнонаціонального правопросвітницького проекту “Я МАЮ ПРАВО!”. Мета проекту - інформування громадян не тільки знати їхні права, а й навчити ці права захищати. Учасники заходу отримали тематичні інформаційні матеріали з соціально-правових питань.
Представник Балтського бюро правової допомоги повідомив присутнім, що 07 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу».
   Зокрема, розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також – для дітей.
Руслан Москаленко відзначив, що згаданими законодавчими змінами розширено категорію дітей як суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу.
Відтепер отримати її можуть не лише діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (як було дотепер), а усі діти.
   На завершення зустрічі учасники семінару переглянули відеоролики «Зупинимо домашнє насилля», «Онлайн сексуальне насилля».

   За безоплатною правовою допомогою можна звернутися до Балтського бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: вул. 30 років Перемоги 24, м. Балта, тел: 04866-2-20-02.
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.