Як протистояти домашньому насильству розглядали під час «круглого столу» в Балті

14 серпня за ініціативи Балтського бюро правової допомоги в офісі бюро правової допомоги відбувся круглий стіл на тему: «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

▶️Для участі до обговорення та проведення спільних дій щодо вирішення зазначеного проблемного питання були запрошені:

начальник сектору превенції Балтського ВП Ольга Чумак, старший інспектор ювенальної превенції Балтського ВП Вадим Андрюшков, старший інспектор Балтського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області Тетяна Сербіна ,

інспектор Балтського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області Інна Сорочинська, психолог Балтського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області Тарасова Тамара, заступник Балтського районного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ Павло Мушар, начальник Балтського районного відділу ДРАЦС ГТУЮ Віта Тарнавська.

▶️Насильство в сім”ї - актуальна та болюча тема для нашого суспільства. Враховуючи актуальність теми учасники круглого столу обговорили необхідність проведення спільних заходів, направлених на попередження та інформування про засоби захисту постраждалих від домашнього насильства осіб.

✅Присутні переглянули відеоролик “Зупинимо домашнє насильство” та обговорили питання дії на практиці нових засобів захисту постраждалих,які зазначені в Законі України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», таких як: терміновий заборонний та обмежувальний приписи.

✅Начальник сектору превенції Балтського ВП Ольга Чумак повідомила про систему дій поліції в разі звернення до них осіб постраждалих від домашнього насильства. Обговорили випадки, при яких постраждалих будуть перенаправляти для отримання вторинної правової допомоги в Балтському бюро ПД.

✅Йшлося також про реєстрацію осіб, які вчинять насильство стосовно своїх рідних, в спеціальному реєстрі.

✅При підведенні підсумків учасники круглого столу зазначили, що одним з дієвих способів запобігання домашньому насильсту є проведення спільних правопросвітніх заходів направлених на інформування кожної людини про її право на вільне від насильства життя та невідворотність покарання за будь-яке насильство.

✅Після обговорення всі учасники отримали буклети Я Маю Право “СтопНасильство”, та представники ВП ГУНП в Балтському районі отримали 2 плакати “ Як протидіяти домашньому насильству” для розміщення на інформаційних стендах у відділі поліції.

За безоплатною правовою допомогою можна звернутися до Балтського бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: вул. 30 років Перемоги 24, м. Балта, тел: 04866-2-20-02.

☎️Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.