Зупинимо булінг разом! 08.11.2018 р.

У четвер, 8 листопада 2018 року, за підтримки Балтської районної державної адміністрації, Балтської районної ради, Балтського районного відділу освіти стартував цикл право просвітніх заходів, який передбачає проведення серії лекцій на тему “Зупинимо булінг разом” у навчальних закладах Балтського району.

Перші лекції були проведені  головним спеціалістом  відділу Балтського бюро правової допомоги  Москаленко Русланом  у с. Пужайкове на базі НВК “Пужайківська  ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ” та в с.Піщана на базі НВК “Піщанська ЗОШ І-ІІІ ст.-ЗДО”.

На заходах  в обох школах були присутні близько 200 учнів та близько  20 вчителів.

Під час лекцій розкрили поняття “булінг”,а також  на життєвих прикладах школярі з допомогою лектора  розрізняли форми булінгу (фізичний, економічний, психологічний, сексуальний,кібербулінг )

Працівник Бюро надав учням поради як справитися з булінгом та обговорив правила уникнення всіх видів насильства. Учні переглянули та обговорили з лектором ряд відеороликів: “Пам'ятай, що тільки так ти здолаєш задирак”, “Булінг,шкільна травля”,”Те, що потрібно пояснювати нашим дітям”, “Зупиніть булінг”.

Руслан Москаленко повідомив учням та педагогам про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, який передбачає штрафи за приховування випадків булінгу педагогічними працівниками та керівниками навчальних закладів  у розмірі від 20 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян , а це від 340 до 3400 гривень.

Також лектор повідомив школярів  про кримінальну відповідальність, яка може настати в результаті нанесення різного ступеню тілесних ушкоджень в результаті фізичного булінгу.

Під час підбиття підсумків лекції Руслан Москаленко повідомив школярам про роботу гарячої лінії для батьків по протидії булінгу  тел.116 000 та разом з учасниками лекції визнали булінг гострою проблемою сьогодення, яка може бути подолана тільки спільними зусиллями дітей, батьків та педагогів.

 Найактивніші учні лекції отримали – паспорти прав дитини.

Після заходу до спеціаліста бюро звернулись учні, які були жертвами булінгу, Руслан Москаленко допоміг їм консультацією, а також примирив деяких дітей самостійно, всі хто звернувся за допомогою отримали контактні номери телефону бюро.

За безоплатною правовою допомогою можна звернутися до Балтського бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: вул. 30 років Перемоги 24, м. Балта, тел: 04866-2-20-02.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.