Алея Слави в Плоскому – «це порібно не мертвим, це потрібно живим»

 

Алея Слави в Плоскому – «це порібно не мертвим, це потрібно живим»

Поруч з нещодавно відкритою церквою Почаївської ікони Божої Матері в с. Плоскому було збудовано Алею Слави, де на меморіальних плитах увічнено 201 ім’я  жителя села, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної.

Рішення про перенесення обліска з іменами загиблих односельців, який знаходився в аварійному стані, було прийнято на сесії сільської ради та, за пропозицією депутата районної ради М.Д.Лазаренка, замість нього було облаштовано  Алею Слави, яку відкриває погруддя Героя Радянського Союзу Ничипора Лаврентійовича Кудрявцева. Відважний плосківчанин, командир стілкового взводу героїчно загинув у липні 1941року в Молдові та був похований в Одесі на Алеї Слави.

ФГ «ПРОГРЕС-АГРО», яке очолює депутат райради, взяло на себе всі фінансові витрати не тільки на облаштування Алеї Слави, а й на реконструкцію пам’ятника загиблим воїнам, які визволяли село. Сьогодні всі 47 імен воїнів Радянської Армії, які загинули при визволенні Плоского, увічнено на цьому пам’ятному місці (до 23 раніше відомих імен визволителів додалося ще 24).

В урочистому відкритті Алеї Слави, яке відбулося напередодні свята Великої Перемоги, взяв участь голова Балтської райдержадміністрації В.М.Бабанський. Він привітав жителів села зі знаменною подією і зазначив, що на виконання наказу Президента України,  гасло «Ніхто не забутий, ніщо не забуто» повинно бути втіленим у життя в 2013 році. На території Балтського району вже чимало зроблено для цього, зокрема, в результаті пошукових робіт відновлено 539 імен загиблих воїнів, які визволяли Балтщину.

- Від імені влади хочу вибачитись перед вами, шановні ветерани, славні імена яких було спаплюжене попередньою владою. Повірте, що ніколи в цій країні ті, хто стріляв вам у спину, ті, хто стріляв у вчителів, які приїздили навчати дітей у Західну Україну, не будуть героями. Вони були і залишаться чужими для нашого народу, для нашої української нації. І не тільки для нас, а й для всього світового суспільства. Нехай народна пам'ять про історичні та трагічні події 1941-45 років буде світлою шаною молодших поколінь тим, хто завоював нам мир, - сказав В.М.Бабанський.

Очільник району висловив вдячність керівництву фермерського господарства – основного спонсора виконання робіт з відновлення пам’ятника і облаштування Алеї Слави та вручив почесні грамоти райдержадміністрації і райради головному інженеру ФГ «ПРОГРЕС-АГРО» П. Д.Лазаренку і вчителю Плосківської ЗОШ І-ІІІ ст. П. В.  Чорному за вагомий внесок у процес реконструкції  могил   радянським воїнам в с. Плоске та будівництва обеліску  воїнам односельчанам.

На мітингу також виступили начальник Балтського гарнізону, полковник В.М.Палій, Плосківський  сільський голова В.А.Ковальчук та депутат районної ради М.Д.Лазаренко.

- Це була наша, і, в першу чергу, моя відповідальна місія увічнити імена, викарбувані на цих меморіальних плитах, - сказав депутат, - Це потрібно не мертвим, це потрібно живим.