Книга пам’яті – реквієм про загиблих, свідоцтво безсмертного подвигу народу

 

Книга пам’яті – реквієм про загиблих, свідоцтво безсмертного подвигу народу

В районній бібліотеці для дорослих відбулась презентація  Книги Пам'яті, де взяли участь заступник голови райдержадміністрації І.Л.Балагула, голови районної та міської рад ветеранів В.Д.Бойченко та О.В.Мельник, голова ветеранської організації с. Немирівського І.П.Фуралов, член редакційної колегії Книги Пам’яті В.А.Лук’янов, ветерани війни, представники бібліотечних закладів та відділу освіти.

Завідувачка відділу обслуговування центральної районної бібліотеки О.Г.Кузьома представила присутнім одинадцятитомник,  в якому увічнені імена загиблих на території Одеської області у роки Великої Вітчизняної війни військовослужбовців, партизан, підпільників та цивільних громадян. Книга Пам’яті є у вільному доступі, з нею може ознайомитись кожен відвідувач бібліотеки, - запевнила вона.

Під час захисту у 1941-му та визволенні Балти та району у 1944 році загинули 1665 військовослужбовців з інших регіонів колишнього СРСР. На сьогодні знайдено та увічнено прізвища 1027 визволителів, невідомими залишаються 638. Прізвища  загиблих внесені у10-й том Книги Пам’яті. Ці та інші факти прозвучали у доповіді член редакційної колегії Книги Пам’яті В.А.Лук’янова, який розповів про внесок наших земляків у Перемогу над німецько-фашистськими загарбникам, про визволення міста та району від окупантів та про значну роботу, яка ведеться з метою увічнення пам’яті загиблих під час Великої Вітчизняної війни.

За його словами, всі дані, внесені в Книг Пам’яті та Скорботи мають юридичний статус, адже всі записи у них підкріплені офіційними документами та обгрунованими свідоцтвами.

- Книга Пам’яті – це реквієм про загиблих, свідоцтво безсмертного подвигу радянських воїнів, всього народу, наших земляків. Це скорботний посібник з патріотичного виховання молоді, пробудження інтересу до історії свого краю. Книга пам’яті потрібна нам, живим, щоб наші діти та внуки знали, якою дорогою ціною дісталась нам Перемога над фашизмом у роки Великої Вітчизняної війни, - сказав на завершення свого виступу В.А.Лук’янов.    

Великою подією назвала презентацію Книги заступник голови райдержадміністрації І.Л.Балагула.

- Саме пам'ять робить людей людьми. Особливо це стосується пам’яті про тих людей, які поклали своє життя на вівтар миру, які, не роздумуючи, віддавали найдорожче за нас, своїх потомків, з надією на те, що ми збережемо цей світ, робитимемо його добрішим і кращим, - сказала вона.

Про виховання молодого покоління в дусі відданості батьківщині та поваги до старшого покоління говорили у своїх виступах голови ветеранських організацій В.Д.Бойченко та О.В.Мельник, методист відділу освіти райдержадміністрації С.Д.Настечин, які висловились за продовження естафети пам’яті, щоб в кожному селі була відновлена своя історія. 

Цікавими були виступи учасника бойових дій 95-ти річного І.І.Тихановського та узниці Балтського гетто Є.К.Литвиненко.

Чимало для вшанування пам’яті загиблих під час Великої Вітчизняної війни робиться в с. Немирівському. Про це говорив голова місцевої ветеранської організації І.П.Фуралов, який повідомив, що, за свідченнями очевидців, знайдено місце розстрілу 200 радянських військовополонених на території села. Обов’язком теперішнього покоління він назвав встановлення імен загиблих.

Із завершальним словом виступила директор централізованої бібліотечної системи Н.О.Оровець, яка запросила присутніх оглянути книжкову виставку, підготовлену з нагоди заходу.