01.07.2014

Назустріч 70-річчю визволення України. Семінар ветеранських організацій

Турбота про ветеранів – святий обов’язок ветеранських організацій. 70-річчю звільнення України від фашистських загарбників – гідну зустріч. Під такими гаслами днями відбувся виїзний семінар голів первинних ветеранських організацій району.  У заході також взяли участь керівники управління соціального захисту населення, відділу освіти та інших структурних підрозділів райдержадміністрації, управління Пенсійного фонду України в Балтському районі, КУ «Балтський районний центр ПМСД», районної організації Товариства Червоного Хреста України.

Розпочався семінар у будинку культури с. Мирони, де Миронівський сільський голова Лідія Михайлюк та голова місцевої ветеранської організації Володимир Гаврилюк поділились досвідом співпраці щодо вирішення проблем ветеранів. За словами очільника сільської громади, особливої уваги з боку влади потребують люди, які на своїх плечах винесли тягар Великої Вітчизняної війни. Таких вже мало залишилось в селі: 7  учасників бойових дій, 4 вдови загиблих у роки війни, 65 дітей війни та 12 учасників ВВв.

Чимало робиться й задля вшанування пам'яті загиблих. Зокрема, за ініціативою ветеранської організації було нещодавно на меморіалі Слави с. Мирони встановлено меморіальну дошку односельчанину, Герою Радянського Союзу О.А.Тряскіну.

            Учасники семінару побували на меморіалі Слави, де вшанували пам'ять загиблих покладанням квітів.

            На території Оленівської сільської ради гостей зустрічали голова ветеранської організації  Тетяна Щербина, секретар Оленівської сільської ради Катерина Іванова та юні волонтери Анастасія Селецька та Катерина Ялонецька, які радо розповіли про волонтерську діяльність, надання допомоги одиноким та престарілим односельця, куди входить не тільки, скажімо, прибирання присадибних ділянок, а й звичайне спілкування, вручення вітальних листівок тощо.

            В Кармалюківці учасники семінару взяли участь у вшануванні пам'яті загиблих під час Великої Вітчизняної війни. Зі щемом у серці розповіли кармалюківці про своїх односельців, які полягли на полі бою та про визволителів села, імена яких навіки закарбовано на меморіальних плитах. Частина імен, на жаль, поки що залишаються невідомими.

            Пленарна частина семінару відбулась в Обжильському будинку культури. Перед учасниками виступили Обжильський сільський голова Дмитро Форостяний, голова первинної ветеранської організації Ніна Ніколенко, голова районної ради ветеранів Валерій Бойченко, перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України Наталія Шевчук, начальник управління соціального захисту населення РДА Олена Паскарюк, головний лікар КУ «Балтський районний центр ПМСД» Лариса Стременновська, методист відділу освіти РДА Іванна Зубарєва, вчитель історії Березівської ЗОШ Катерина Гордієнко, голова ветеранської організації с.Гольма Анатолій Морілов. У виступах йшлося про соціальний захист ветеранів, надання пільг та медичної допомоги, волонтерську діяльність, організацію дозвілля ветеранів та підготовку до відзначення 70-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Присутні також із задоволенням подивилися концерт, в тому числі за участю самодіяльних артистів села – членів ветеранської організації.

            По закінченню засідання його учасники відвідали кімнату ветеранів, де здійснює прийом голова ветеранської організації. Тут зібрано всю необхідну для ефективної діяльності організації інформацію.

            В рамках ознайомлення з історією сіл Обжиле та Березівка гості відвідали цілюще джерело – криницю «Шипота».