Партизанськими стежками України

 

 

Під такою назвою пройшов тематичний ранок у районній бібліотеці для дітей, присвячений Дню партизанської слави. Учасниками ранку були учні 8-Б класу школи 33-колегіуму (класний керівник С.О. Контуш).

Тема партизанського руху та підпільної боротьби завжди цікавила наших читачів. Молодогвардійці, розвідник М. Кузнєцов, підполковник Шиманський, С.Ковпак, Яша Гордієнко, Т.Брагаренко - ці імена добре відомі читачам 6-9 класів.

Адже про їх героїчні подвиги діти дізнаються з бесід, оглядів книжкових виставок.

Бібліотекар Т.А.Тарасова цікаво і змістовно роз- повіла про партизанський рух на Україні в роки війни, про створення партизанських об'єднань під керівництвом С.Ковпака, О.Федорова, С.Руднева та інших, про їхні героїчні рейди в тил ворога, про подвиги героїв-молодогвардійців, про кількість знищених ворожих солдатів, техніку, підірвані мости та ворожі ешелони.

Звернула увагу бібліотекар на героїчну боротьбу партизанів в одеських катакомбах. 907 днів окупації партизани здійснювали диверсії, знищували ненависного ворога, зуміли запобігти знищенню фашистами архітектурних пам'яток Одеси, зокрема, Одеського оперного театру.

Затамувавши подих, слухали діти розповідь завідувачки бібліотеки М.Д.Андрюшкової про рідне місто у період окупації, про героїчну боротьбу балтських підпільників під керівництвом Т.Брагаренко, про бойові подвиги партизанського загону «Буревісник», що діяв у лісах поблизу Піщаної та Савранського. Розповіді супроводжувались демонстрацією фотографій, книг Б.Сушинського, B.Земляка,          Е.Бойко, C.Ковпака, Я.Давідзона.

Почесним гостем тематичного ранку був ветеран Великої вітчизняної війни, полковник М.О.Жуков. Микола Олександрович розповів про свій бойовий шлях, який розпочався у перший день війни і закінчився штурмом Берліна, про співпрацю партизан та Червоної Армії, про участь дітей у партизанській боротьбі. Діти задавали ветерану багато запитань і отримували чіткі, змістовні відповіді.

Учениці 8-Б класу Іра Колесник та Маша Лебедєва читали вірші українських поетів про партизанів.

Закінчився ранок тематичним оглядом «Орлята партизанських лісів».