В гостях у солдат Перемоги

 

 

 

Напередодні Дня Перемоги у дім кожного з 207 ветеранів Великої Вітчизняної війни, які проживають в Балтському районі, завітали представники райдержадміністрації, районної, міської та сільських рад. Активну участь у цьому взяли й керівники місцевих сільгосппідприємств.

           Сивочолих солдат Перемоги привітали зі святом, вручили квіти та подарунки, поцікавились їх життям та потребами.

             Така увага до ветеранів з боку представників влади є одним з напрямків її діяльності  щодо соціального захисту учасників Великої Вітчизняної війни.

 

 

10.05.2011
Відбулися урочистості з нагоди 66-ї річниці Великої Перемоги

               9 травня у Балтському районі відбулися урочистості, присвячені  66-й річниці Дня Перемоги.  
              У цей день, осяяний теплим весняним сонцем, на центральній площі Балти зібрались представники влади, мешканці та гості міста, які святковою колоною на чолі з ветеранами Великої Вітчизняної війни та керівниками міста і району рушили до меморіалу Слави, біля якого відбувся урочистий мітинг. Тут, на святому для кожного балтянина місці, вкотре прозвучали найтепліші слова вдячності ветеранам за мужність та самовідданість у боротьбі з фашистською навалою.
               Першим з привітальним словом до присутніх звернувся голова Балтської державної адміністрації  В.М.Бабанський, який назвав День Перемоги  не просто спільним загальнодержавним святом, а дуже близьким і дуже особистим для кожного з нас. Постійна увага і турбота про учасників війни, кількість яких, на превеликий жаль, з кожним днем невблаганно зменшується, має  стати не тільки обов’язком держави, а й насущною потребою суспільства в цілому і кожного громадянина України, наголосив у своєму виступі В.М.Бабанський.
               Він також закликав молодь пам’ятати та шанувати безсмертний подвиг тих, хто поклав на вівтар Великої Перемоги власне життя та здоров’я.
               - Пам'ятайте просту істину: історія не навчає, а карає за незнання своїх уроків. Вивчайте історію, це потрібно, перш за все, для вашого майбутнього, для майбутнього нашої країни. Ми повинні зберігати історичну пам'ять - нашу з вами пам'ять, - сказав, зокрема, він.
Про велич Перемоги, подвиги учасників Великої Вітчизняної, яких не можна забути, говорили й інші виступаючі: ветеран війни М. О. Жуков та командир Балтського гарнізону Р.Г.Гуцол.  
              Від імені молодого покоління виступив студент Балтського педагогічного училища Я. Муравський.
               Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання загиблих воїнів. Під звуки воєнної мелодії учасники мітингу поклали вінки та квіти.                                                                                                                              
             Свято продовжилось на центральній площі міста. Концертні програми за участю культармійців районного будинку культури, вихованців Балтської школи мистецтв, дитячих хореографічних колективів та  Балтського педагогічного училища стали щедрим подарунком балтянам та гостям міста  з нагоди Дня Перемоги. Присутні мали змогу також поласувати справжньою солдатською кашею та поспостерігати за спортивними змаганнями молодих шашистів.                                                                                                                       Після традиційного святкового салюту, на площі розпочалась молодіжно-розважальна програма.

 

 

10.05.2011
Дійти до кожного ветерана

             Голова Балтської райдержадміністрації  В.М.Бабанський зустрівся напередодні Дня Перемоги з кількома ветеранами Великої Вітчизняної війни, учасниками бойових дій, завітавши до кожного додому. Увага очільника району, теплі слова привітання, квіти та подарунок розчулили сивочолих солдат, вони радо поділися з ним своїми думками, розповіли про своє життя.
           Дійти до кожного ветерана, не залишаючи без уваги влади – такою є принципова позиція голови райдержадміністрації, яку він озвучив під час розмови з представникам засобів масової інформації.
           - Я, можливо, буду непопулярним, але абсолютно не сприймаю сьогодні День Перемоги з якимось застіллям, організованим для ветеранів. Адже люди, які мають відношення до цієї події, люди, які мають відношення до війни, у більшості знаходяться у такому фізичному стані , який не дозволяє їм сьогодні  за столами сидіти. Настав час не їх до нас запрошувати, а нам йти до них. Хоча б для того, щоб побачити в яких умовах вони живуть, чого потребують, сказати їм добре слово, привітати зі святом, - сказав В.М.Бабанський.

 

 

05.05.2011
Концерт до Дня Перемоги

     На центральній площі м. Балта з нагоди 66-й річниці Дня Перемоги відбувся святковий концерт студентів та викладачів Одеського училища мистецтв ім. Данкевича «Салют, Перемого!», організований за сприяння першого заступника голови Одеської обласної ради, куратора Балтського району М.А. Тіндюка.  Далеко не всі учасники бойових дій змогли бути присутніми під час концерту. Імена тих, хто зайняв почесні місця на площі назвали зі сцени поіменно:  М.О.Жуков, О. М. Дишлевий, В.І.Бутко, С.Т. Ковінько, Ю.П Зелінський, К.Ю.Груценко, К.Б.Желтова, Г.В. Хомов,  М.Ю. Балтян…

     Звертаючись з привітальним словом до присутніх і , в першу чергу, до ветеранів Великої Вітчизняної війни, Микола Тіндюк підкреслив неоціненну роль тих, хто врятував світ від фашистської навали.

     - Сьогодні наше покоління завдячує вам за ваш подвиг, за те,що ми живемо, що ми є на світі, що ми виховуємо своїх дітей, виховуємо своїх онуків, бо саме ви подарували нам життя,  - сказав, зокрема він. -   Сьогодні і уряд,  і Президент України намагаються покращити ваше життя в межах можливостей. Багато робиться на рівні місцевих органів влади, на рівні органів місцевого самоврядування. Але  скільки б ми для вас не робили, це буде дуже мало. І ні в якому разі не можна говорити, що це належна віддача за те, що ви зробили у буремні роки Великої Вітчизняної. Ми вдячні вам  за те, що ви й сьогодні перебуваєте в строю, бо часто зустрічаєтесь представниками молодого покоління, школярами, передаєте їм правду про війну, правду про подвиги, які ваші колеги, друзі, ви самі, безпосередньо здійснювали, борючись з фашизмом, борючись за нашу свободу, за нашу державність .

        Наприкінці святкового концерту, під час якого прозвучало чимало пісень воєнних років, свою вдячність від імені ветеранів Великої Вітчизняної, від всіх присутніх на площі за чудовий подарунок з нагоди свята висловив учасник війни, заслужений учитель СРСР Г.В. Хомов.

         Шанованим учасникам Великої Вітчизняної війни вдячна молодь вручила квіти.