23.04.2018

Ярмарок сімейного здоров’я

Ярмарок сімейного здоров’я

Ярмарок сімейного здоров’я: приписна кампанія в Балтській громаді набирає обертів
Більш як 3 тисячі підписаних декларацій, сотні консультацій, масштабна інформаційна кампанія – Балтщина обирає сімейних лікарів, впроваджуючи на місцях медичну реформу. 
Масовий захід агітаційно-практичного спрямування відбувся в суботній день в Балтському Центрі первинної медико-санітарної допомоги – Ярмарок сімйного здоров’я. 
В рамках Ярмарку сімейні лікарі Центру провели низку інформаційних семінарів, присвячених поширеним хворобам – доступною мовою людям розповідали про профілактику здоров’я, спадкові захворювання та їх попередження, особливості поведінки та образу життя, акцентуючи увагу балтян на доступності послуг сімейних лікарів, які можна безкоштовно отримати у закладах Балтського Центру первинної допомоги. 
Крім того, для відвідувачів Ярмарку були організовані Школа материнства, окремі семінари з вакцинації та урядової програми «Доступні ліки». Головний лікар Центру Роман Колонтай розповів, як організована робота Центру, які безкоштовні медичні послуги доступні для людей. 
Для гостей Ярмарку, які прийшли до Центру з дітьми, були організовані дитячі майстер-класи, де малеча весело проводила час, поки батьки спілкувались з сімейними лікарями. 
«Здоров’я – це найцінніший скарб, який має людина. Професійна робота сімейних лікарів є ключем до здоров’я нашої громади. Адже саме сімейний лікар повинен працювати над профілактикою захворювань всієї родини. Головні герої нашої Ярмарки - це лікарі, які в рамках медичної реформи змінюються, стають більш професійними та ближчими до своїх пацієнтів», - ділиться думками Балтський міський голова Сергій Мазур під час бріфінгу для місцевих ЗМІ. 
Очільник Балтської громади акцентує увагу гостей і журналістів на суті самого процесу реформування, на важливості стабільної роботи усієї системи в умовах вимогливого часу та потреб сьогодення: «Ми рухаємо реформу на місцях з однією, але дуже важливою метою: медичні послуги мають бути вчасними, професійними, доступними для людей. Тому й працюємо не лише на первинному рівні, але й вважаємо за потрібне тримати зв’язок з другим та навіть третім рівнями».
В рамках Ярмарки кожен відвідувач, який ще не підписав декларацію з сімейним лікарем, мав таку нагоду. На сьогодні 3200 пацієнтів Балтської громади вже обрали свого сімейного лікаря. В середньому лікарі Балтського Центру ПМСД підписують 350 декларацій на день. Наймолодшому пацієнту, який вже має свого сімейного лікаря – 1,5 тижні, найстаршому – 95 років.
«Зміни, які сьогодні відбуваються в медицині і Балтському Центрі первинної допомоги зокрема, забезпечують доступ людям до якісної медичної допомоги 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Сьогодні наші пацієнти можуть записатися до лікаря за телефоном колл-центру та потрапити на прийом без черг. Працює Черговий кабінет. Забезпечені лабораторні дослідження та медичні послуги згідно наказу Міністерства охорони здоров’я в рамках медичної реформи», - розповідає начальник відділу охорони здоров’я Балтської міської ради Станіслав Чорний. - «Лікарі Центру працюють з медичною інформаційною системою за комп’ютерами, що значно пришвидшує їх роботу. Намагаємось максимально поширювати інформацію про лікарів та безкоштовні послуги центру серед пацієнтів. На Ярмарку наші громадяни мали можливість поспілкуватися майже з кожним лікарем і отримати цінну інформацію щодо власного здоров’я». 
Ярмарок було організовано за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», компонент підтримки медичної реформи. Проект надавав технічну підтримку Балтському Центру первинної медико-санітарної допомоги на етапі створення комунального неприбуткового підприємства, фінансового планування, планування кадрів, юридичного та інформаційного супроводу. Керівник Проекту Ната Аваліані відвідала Ярмарок та підкреслила: «Успіх медичної реформи та покращення медичних послуг для населення - це результат комплексного підходу з боку органів місцевого управління: від організації роботи за новими правилами до налагодження комунікації з пацієнтами. Ми завжди готові допомагати, але без бажання місцевої громади змінюватись на краще, це було б неможливо. Тому ми щиро вдячні і по-справжньому захоплюємось керівництвом Балтської громади, яка дуже багато робить в цьому напрямку. Ярмарка Сімейного Здоров’я є яскравим прикладом відкритості до змін та професійної комунікації між сімейними лікарями та пацієнтами». 
Спілкування між партнерами щодо реформування медичної галузі не обмежилося лише відвідуванням Ярмарку здоров’я. Керівники міста та району, представники медичної сфери Балтщини продемонстрували поважній делегації, до складу якої увійшли представники проекту USAID, Одеського обласного департаменту охорони здоров’я, українсько-німецької Медичної асоціації, як в реальному житті відбуваються процеси змін. В Центральній районній лікарні – капітальні та поточні ремонти приміщень, відкриття нових відділень, оснащення їх сучасної апаратурою, вирішення кадрових питань, тощо. Відвідали гості і Стоматологічну клініку Лучко, не приховуючи своїх емоцій від побаченого.
Підсумки зустрічі та плани співпраці на майбутнє партнери підвели під час спілкування з колективом Балтського Центру ПМСД, зокрема відзначивши високий рівень як організації Ярмарку сімейного здоров’я, так і в цілому рух медичної реформи на Балтщині.