12.11.2018

До уваги аграріїв: удосконалено механізм надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств та кооперативів

Доводимо до Вашого відома, що постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2018 року № 911 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7.02.2018 року № 106.

        Це дасть можливість удосконалити механізм надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств та кооперативів. Зокрема, фермери отримали два нових види прямих дотацій та спрощення умов участі в існуючих програмах державної підтримки, а саме: отримувати компенсацію вартості за закуплене насіння та за українську техніку декілька разів на рік, а також закуповувати насіння, як безпосередньо у суб'єктів насінництва, так і у їх офіційних представників.

       У новому Порядку розширено перелік банків, через які здійснюється підтримка, а також види напрямів для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (молочарський, м'ясний, овочевий, із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин).

       В управлінні аграрної політики Одеської обласної державної адміністрації працює обласна конкурсна комісія з питань фінансової підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

       Комісія розглядає заявки на участь у конкурсі від молочарського, м,ясного напрямів, до складу якого входять не менше 20 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші - фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають землі сільськогосподарського призначення та за наявності тварин, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства; плодово-ягідного, овочевого напрямів, а також із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин, до складу якого входять не менш, як 7 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші  фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають не більше 100 гектарів земель сільськогосподарського призначення.      

         Конкурсний відбір проводиться на умовах, визначених Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року  № 106 зі змінами.

         З умовами щодо участі в конкурсі  підприємства  агропромислового комплексу  можуть ознайомитись в управлінні аграрної політики облдержадміністрації та на офіційному веб - порталі обласної державної адміністрації http://portal-oda.odessa.gov.ua

        ЗАЯВКИ ПРИЙМАЮТЬСЯ ДО 15 ЛИСТОПАДА 2018 РОКУ.

       Прийом заяв проводиться за адресою: м.Одеса, вул. Канатна,83, управління аграрної політики облдержадміністрації, 14 поверх, кабінет № 1426.

       Телефон для довідок: 7283726.