Інформація про хід роботи по запобіганню та протидії проявам корупції в Балтському районі у І півріччі 2009 року

 

Керівництво Балтської районної державної адміністрації здійснює системну роботу щодо попередження та запобігання проявам корупції, здійснюються заходи з удосконалення механізму призначення осіб на посади державних службовців. Для цього прийом на роботу, як правило, проводиться тільки на конкурсній основі, чи з кадрового резерву.

В особових картках (форма П-2ДС) державні службовці ознайомлені з обмеженнями, які передбачає державна служба.

Одним із напрямків профілактики проявів корупції в органах виконавчої влади є перевірка виконання Закону України "Про державну службу" державними службовцями, достовірність даних вказаних при заповнені Декларації про доходи.

Сектором взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної та режимно-секретної роботи апарату райдержадміністрації постійно контролюється додержання вимог обладміністрації   щодо заборони державним службовцям займатися підприємницькою діяльністю, та своєчасне подання державними службовцями, або особами, які є кандидатами на посади, декларацій про доходи.

Розпорядженням голови Балтської районної державної адміністрації затверджені заходи, які направлені для виконання правоохоронним та контролюючим органам. Цей напрямок роботи контролює сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної та режимно-секретної роботи апарату райдержадміністрації. У першому півріччі 2009 року на апаратних нарадах при голові райдержадміністрації заслухано дев’ять керівників установ та організацій з питання роботи по запобіганню та протидії проявам корупції.

З метою організації роботи з питань запобігання проявам корупції в Положенні про сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної та режимно-секретної роботи апарату райдержадміністрації зафіксовані повноваження щодо запобігання та боротьби з корупцією серед державних службовців, розпорядженням голови райдержадміністрації призначено особу, відповідальну за організацію цієї роботи згідно з вимогами розпорядження облдержадміністрації від 16 квітня 2008 року № 252/А-2008 «Про внесення змін та доповнень до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 17 грудня 2007 року №909/А-2007».

Тривогу викликає допущення  корупційних діянь з боку керівників та спеціалістів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, із за низького рівня знань законодавчих актів України

За І півріччя 2009 року, Балтським районним судом, притягнуто до відповідальності за корупційні діяння та інші правопорушення, пов’язані з корупцією відповідно до вимог Закону України «Про боротьбу з корупцією» - 2 посадові особи органів виконавчої влади та 3 посадові особи органів місцевого самоврядування.