Впровадження в дію положень Закону України "Про доступ до публічної інформації"

 

Впровадження в дію положень Закону України «Про доступ до публічної інформації»

 

            Засідання обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти, яке проходило під головуванням першого заступника Одеської обласної адміністрації Н.А.Чегодар за участю керівників апаратів райдержадміністрації та керуючих справами міськвиконкомів (міста обласного значення) було присвячене одному питанню :  впровадженню в дію положень Закону України «Про доступ до публічної інформації».

            Результатом обговорення стало прийняття відповідних рекомендацій та рішення ради, яким визначено першочерговість реалізації нормативно-правових актів суб’єктами владних повноважень. Адже, як зазначалось на засіданні, на даному етапі реалізації Закону, вже визначаються проблемні питання.

            Однією з проблем є те, що фізичні та юридичні особи в окремих випадках невірно розуміють сутність публічної інформації, іноді, користуючись Законом, намагаються отримати у скорочені строки інформацію, яка не відноситься до публічної та суспільно значимої.

            Також, не має досі законопроекту стосовно вдосконалення законодавчих актів щодо доступу до інформації з обмеженим доступом та відповідальності за порушення таких актів.